The Walking Dead

27. října 2012 v 16:09 | Posted by: Kelsey
Originální název: The Walking Dead
Český název: Živí Mrtví
Země a rok vzniku: USA, 2010
Žánr: Horor / Thriller / Drama
Délka epizody: 45 minut
Počet epizod: 1.série - 6 / 2.série - 13 / 3. série - 16 / 4.série - 16 / 5.série - 16 / 6.série - 16
Premiéra 1. epizody: 31. října 2010

Režie: Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Michelle Maxwel...
Hudba: Bear McCreary

Herci: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Steven Yeun, Jeffrey DeMunn, Chandler Riggs, Michael Rooker, Emma Bell, Norman Reedus, David Morrissey, Lennie James, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Melissa Suzanne McBride, IronE Singleton a další.


O SERIÁLU

Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti?

Seriál je inspirován nadmíru úspěšnou komiksovou sérií The Walking Dead od Roberta Kirkmana, který se na seriálu produkčně podílí a napsal scénář čtvrté epizody. Hlavní hybnou silou v zákulisí je ale slavný režisér Frank Darabont, který má na kontě filmy jako Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle. Vše zaštiťuje producentka Terminátora a Vetřelců Gale Anne Hurdová.

Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými?


ZAJÍMAVOSTI

•Předlohou byl velice úspěšný komiks Walking Dead, který napsal Robert Kirkman.
•První série získala ocenění Saturn Award za nejlepší televizní seriál, cenu Emmy za nejlepší protetický make-up, a dokonce byla nominovaná na Zlatý glóbus za nejlepší seriál roku.
•Hudbu složil Bear McCreary, který se proslavil hudbou v nové Battlestar Galactice.
•První epizoda se během jednoho týdne premiérově vysílala ve 120 zemích světa na různých kanálech televizní sítě Fox International. Dne 26. 10. 2010 dokonce proběhl ve 26 městech světa útok zombie, který začal v Taipei a v Hongkongu a skončil americkou premiérou v Los Angeles.
•V listopadu 2011 vyrobila firma McFarlane Toys akční figurky hlavních hrdinů seriálu.
•Herci maskovaní za zombie museli projít speciálním výcvikem, aby se naučili správně potácet, klátit a huhňat.
•Natáčí se na 16mm film, a dokonce opravdu v Georgii. Město Atlanta se tak stalo metropolí všech zombies.
•Fenomén Živí mrtví / Walking Dead inspiroval tvůrce počítačových her a aplikací na mobilní telefony. Například hra Walkers Kill Count je schopna propojení Iphonů a Ipadů s televizí. Při sledování seriálu si její uživatelé mohou tipovat počet sestřelů, komu ze zabijáků připadla nejodpornější práce či jaká zbraň usmrtila postavu na obrazovce.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama