Listopad 2012

The Walking Dead KOMIKS

30. listopadu 2012 v 18:29 | Posted by: Kelsey
Původní název: The Walking Dead
Český název: Živí Mrtví

Autor: Robert Kirkman
Ilustrátor: Tony Moore, Charlie Adlard
Země: Spojené státy americké
Žánr: Postapokalyptické zombie
Vydavatel: Image Comics
Vychází: měsíčně

Datum vydání: říjen 2003 - současnost
Česky vydáno: 2009Živí mrtví, v originále The Walking Dead, je měsíční černobílý komiks sledující cesty Ricka Grimese, jeho rodiny a dalších přeživších zombie apokalypsy.
První díl byl vydán v roce 2003 v nakladatelství Image Comics, komiks je stvořen a napsán Robertem Kirkmanem a malířem Tonym Moorem (od 7. dílu byl nahrazený Charliem Adlardem, Moore od 24. dílu začal navrhovat hlavní strany komiksu).
Komiks Živí mrtví získal v roce 2010 cenu Eisner Awards za Nejlepší komiks na pokračování. Byl také přeložen do několika jazyků včetně dánštiny, portugalštiny, španělštiny, srbštiny, švédštiny, polštiny, francouzštiny, japonštiny ale také slovenštiny a češtiny.

KOMIKS ONLINE A KE STAŽENÍ

» vysvětlivky: volume = svazek/díl, issue = vydání/číslo komiksu

Volume 1: Days Gone Bye
Volume 2: Miles Behind Us
Volume 7: The Calm Before
Volume 8: Made To Suffer
Volume 9: Here We Remain
Volume 10: What We Become
Volume 11: Fear The Hunters
Volume 12: Life Among Them
Volume 13: Too Far Gone
Volume 14: No Way Out
Volume 15: We Find Ourselves
Volume 16: A Larger World
Volume 17: Something to Fear

The Walking Dead / Živí Mrtví CZ - Facebook

30. listopadu 2012 v 15:09 | Posted by: Kelsey |  News
Všimla jsem si, že poslední dobou si hodně lidí zakládá ke svému blogu i facebookovou stránku, tak mě napadlo, že to taky zkusím. Vzhledem k tomu, že s FB stránkama nemám žádně zkušenosti (nevím jak dát lidem o stránce vědět), mám tam pouze 4 lajky! :D Takže sem dávám odkaz na tu stránku, a budu doufat, že mi ju někdo lajkne ;) :D
Strnáka se jmenuje The Walking Dead / Živí Mrtví CZ. Budu tam dávat novinky, které budou odkazovat na články na tomto blogu, a taky tam budu dávat nějaké pěkně upravené obrázky, vtipné obrázky a tak..prostě to co najdu a bude se mi líbit tam dám :) Pokud na stránce bude hodně málo lajků, tak ju zruším, protože by to podle mě nemělo cenu, ale byla bych ráda, kdyby se stránka uchytila. Jestli někdo ví, jak stránku na FB nějak propagovat, tak mi prosím dejte vědět, nějak o tom chci dát vědět, ale nevím jak :/ :D
Takže tady je odkaz na stránku, budu ráda za každý like :)

The Walking Dead / Živí Mrtví CZ - FACEBOOK

facebooková stránka k tomuto blogu

The Walking Dead: 2x10 18 Miles Out - Online CZ

30. listopadu 2012 v 15:09 | Posted by: Kelsey |  The Walking Dead CZ Online (Season 2)
18 Miles Out ♠ online | » český název: Víc než dál

Shane Walsh

29. listopadu 2012 v 19:54 | Posted by: Kelsey
Herec : Jon Bernthal
Status : mrtvý
Věk : 30
Pohlaví: muž
Barva vlasů: hnědé
Povolání: zástupce policejního důstojníka
Národnost: Američan
Vztahy: Lori Grimes (milenka), Andrea (milenka), Judith Grimes (možná jeho dítě)
Příčina smrti: bodnut Rickem (když byl živý), střelen Carlem (když byl zombie)

První výskyt: Days Gone Bye
Poslední výskyt: Better AngelsShane byl parťák a nejlepší přítel od střední školy Ricka Grimese, skrýval city k jeho manželce Lori. Byl jeden z hlavních přeživších z táboru, který byl poblíž Atlanty a pak se přemístil na Hershelovu farmu. Byl docela sportovně stavěný běloch s hnědými vlnitými vlasy, které si pak oholil.
V první sérii byl vedlejší hlavní postava, která vede skupinu až do Rickova příchodu a zůstává být de fakto vedlejší hlavní postava i v druhé sérii a působí patrné napětí mezi bývalými partnery. Během jeho sbližování se s Lori si k ní vyvinul posedlost a nikdy si nebyl schopný připustit, že ho Lori nechala kvůli Rickovi, o kterém si mysleli, že je mrtvý, když měl Shane s Lori sexuální vztah. I přes jeho silné vůdcovské schopnosti, bojovou zdatnost, dovednost ve střílení a ochranné instintkty je Shane velmi morálně nestabilní, a ve druhé sérii má pouze jeden motvi, a to udržet ho, Lori, její nenarozené dítě a Carla v bezpečí bez ohledu na to, co by to stálo. Věřil, že měl nejvíce pragmatický pohled na apokalypsu a byl nejkvalifikovanější vůdce skupiny v post-apokalyptickém pekle. Ve druhé sérii se Shane stává víc a víc anti-hrdina, nebo dokonce nepřítel. Dokonce zabil své spojence, nedůvěřoval skupině a zradil svého nejlepšího přítele, což vedlo k jeho smrti.


ZAJÍMAVOSTI
• Shaneova charakteristická pistole je Glock 17.
• Shane je první osoba v TV sérii, která způsobila smrt živé postavy, Otise.
• Jeffrey DeMunn, který hrýl Dalea, přiletěl z New Yorku sledovat natáčení Shaneovy finální scény.
• Shaneova smrt je v TV seriálu v porovnání s komiksem "obrácená". V komiksu byl poprvé zabit Carlem a potom byl jako walker zabit Rickem, v TV seriálu je to naopak.
• Shane je jedna z mála postav, která se objevila téměř v každé formě Walking Dead médií - v Komiksu, TV seriálu, Video hře a Sociální hře.


Zombie Experiment NYC

29. listopadu 2012 v 18:29 | Posted by: Kelsey |  Other Videos
Tohle video se úplně netýká seriálu Walking Dead, ale zombieků se to týká, takže ho sem dávám. Jedná se o to, že parádně namaskovali pár lidí jako zombie, a normálně je poslali mezi lidi v New Yorku. Výrazy některých lidí jsou fakt dobrý :D Ale asi bych čuměla jak oni kdybych některýho zombíka potkala :D Jak už jsem psala, Walking Dead se to úplně netýká, ale zombící tam jsou, tak jsem se rozhodla, že sem sem tam podobný videa budu dávat, doufám že se na ně rádi podíváte tak jako já :)


Michonne With a Lightsaber

29. listopadu 2012 v 18:20 | Posted by: Kelsey |  Other Videos
Michonne se světelným mečem :D :)


Making of 3x07 When the Dead Come Knocking

29. listopadu 2012 v 18:09 | Posted by: Kelsey |  Promo Videos (Season 3)
Tak jako vždy i teď bylo zveřejněno video z natáčení nové epizody, a to z epizody When The Dead Come Knocking.


Lori Grimes

27. listopadu 2012 v 15:39 | Posted by: Kelsey
Herečka : Sarah Wayne Callies
Status : mrtvá
Věk : 30
Pohlaví: žena
Barva vlasů: hnědá
Povolání: neznámé
Národnost: Američanka
Vztahy: Rick Grimes (manžel), Carl Grimes (syn), Judith Grimes (dcera), Shane Walsh (bývalý milenec)
Příčina smrti: porod

První výskyt: Days Gone Bye
Poslední výskyt: Killer Within (živá), Hounded (hlas)


Lori byla manželka Ricka a matka Carla a Judith. Věřila, že je Rick mrtvý, takže odjela se Shanem do Atlanty, aby sebe a Carla udržela v bezpečí.
Před apokalypsou; Lori měla s Rickem svatbu, když byli hodně mladí. Nakonec měli syna jménem Carl. Žili jako typická předměstská rodina v King County, Georgia. Lori byla domácí typ, zatímco Rick byl hlavním poskytovatelem financí. Časem se jejich manželství stávalo čímdál více napjaté, Rick se od ní vzdaloval. Jeho neochota mluvit o svých pocitech a jejich problémech vadla k hádkách. Dokonce to zašlo tak daleko, že Lori začala pochybovat o jeho lásce k ní a Carlovi.
Pár dnů před vypuknutí apokalypsy Shane řekl Lori, že je Rick zraněný a že je v komatu. Shane přesvědčí Lori a Carla, že je Rick mrtvý. Sbalí si své věci a zamíří se Shanem do bezpečné zony v Atlantě. Shane, Lori a Rick uvízli v dopravní zácpě a spřátelí se s Carol a její rodinou. Během zástávky mimo město, Lori se Shanem s hrlzou sledují, jak je Atlanta bombardována vrtulníky. Postupem času začali mít Lori se Shanem sexuální vztah, oba věřili, že je Rick mrtvý.


ZAJÍMAVOSTI
• V TV seriálu není známo, jestli Lori chodila na vysokou školu, zatímco v novele se Lori zmíní, že navštěvovala vysokou školu daleko od domova ale po jednom roce odešla.
• V komiksu se Lori nezdá bý naštvaná za to, že Carl zabil Shanea.
• Téměř vždy podporovala Rickova rozhodnutí, dokonce i mnoho důležitých rozhodnutí, nad kterými by se normálně měla více zamyslet, třeba když se rozhodovalo o tom, jestli Randalla nechají žít, nebo jestli ho zabijí, ona řekla:"Jestli si myslíš, že je to nejlepší".

The Walking Dead: 3x08 Made to Suffer - Stills

26. listopadu 2012 v 19:09 | Posted by: Kelsey |  Stills (Season 3)
K příští epizodě Made to Suffer se objevily ještě první stills fotky.

image host image host image host image host image host


The Walking Dead: 3x08 Made to Suffer - Sneak Peek #1, #2

26. listopadu 2012 v 17:49 | Posted by: Kelsey |  Promo Videos (Season 3)
Ještě byly zveřejněny 2 Sneak Peeky k epizodě Made to Suffer.The Walking Dead: 3x08 Made to Suffer - Promo Videos

26. listopadu 2012 v 17:39 | Posted by: Kelsey |  Promo Videos (Season 3)
Byly zveřejněny promo videa k příští epizodě s názvem Made to Suffer, která se bude vysílat 2.12.2012. Po odvysílání této epizody budeme mít půlku 3. série zasebou.

The Walking Dead: 3x07 When the Dead Come Knocking - FOX Promo

25. listopadu 2012 v 19:16 | Posted by: Kelsey |  Promo Videos (Season 3)
Našla jsem nové promo video ke dnešní epizodě When the Dead Come Knocking.


Andrea

25. listopadu 2012 v 14:04 | Posted by: Kelsey
Herečka : Laurie Holden
Status : mrtvá
Věk : 36 nebo 37
Pohlaví: žena
Barva vlasů: blond
Povolání: právník
Národnost: Američanka
Vztahy: Amy (sestra), Shane Walsh (bývalý milenec), The Governor (milenec)

První výskyt: Guts
Poslední výskyt: Welcome to the Tombs
Andrea a její sestra, Amy, byly jedni z mnoha přeživších, kteří uprchli do kempu nedaleko Atlanty, Georgia.
Andrea je inteligentní, opatrná a chrání její mladší sestru, se kterou měla složitější vztah. Nikdy se nevyhýbala vývě nebo souboji, Andrea je tvrdohlavá, neústupná a nejdůležitější je pro ni udržet Amy v bezpečí. Nevědí, co se stalo s jejich rodiči ale Andrea neočekává, že jsou naživu a bude se snažit zůstat silná, protože je jediná rodina Amy. Její blízkost k Amy je to, co ji ovlivňuje na spáchání sebevraždy na konci 1. série.
Před apokalypsou; Andrea byla narozena o 12 let dříve než její sestra. Na vysoké škole studovala práva, zůstala daleko od její rodiny a často chyběla na Amyiných oslavách narozenin. Po získání titulu se stala úspěšnou právničkou. Když šla Andrea s Amy na výlet, dal jí její otec zbraň na ochranu. Od té doby u sebe nosí zbraň.


ZAJÍMAVOSTI
• Andrea řekla, že věc, která jí nejvíce chybí, je vibrátor a Carol na to řekla: "Mně taky".
• Andrea je první člen skupiny, který se setkal s Michonne.
• Andrea je jednou ze dvou postav, která se setkala se všemi hlavními postavami. Druhý je Merle.
• V komiksu se narozdíl od TV série nestala labilním člověkem po Amyiné smrti. Ani neměla sebevražedné sklony a z ničeho neobviňovala Dalea.
• V komiksu je Andrea o 2 roky starší než Amy, v TV sérii je Andrea starší o 12 let.

Maggie Greene

25. listopadu 2012 v 13:39 | Posted by: Kelsey
Herečka : Lauren Cohan
Status : živá
Věk : 23
Pohlaví: žena
Barva vlasů: hnědé
Povolání: zemědělec
Národnost: Američanka
Vztahy: Hershel Greene (otec), Josephine Greene (matka), Annette Greene (nevlastní matka), Beth Greene (nevlastní sestra), Shawn Greene (nevlastní bratr), Glenn (přítel)

První výskyt: Bloodletting
Poslední výskyt: -Maggie je nejstarší dcera Hershela a Josephine Greene. Je nevlastní dcera Annette, Beth je nevlastní sestra ale jednoho rodiče mají společného a ještě má nevlastního bratra Shawna. Divoška a farmářova dcera Maggie nosí džíny, holínky a jezdí na koni. Má ocelovou osobnost a má čímdál větší zájem o Glenna.
Před apokalypsou; prvních 22 let strávila na Hershelově farmě. Její matka zemřela, když byla mladá a to vedlo jejího otce vzít si jinou ženu. Začala mít láskyplný vztah s její nevlastní matkou Annette a nevlastním bratrem Shawnem. Také měla dobrý vztah s Otisem, který byl jejich rančový předák několik let. Je známo, že vystudovala střední školu a že chodila na vysokou školu, nicméně není známo, jestli toho nechala, nebo jestli byla přijmuta v době vypuknutí apokalypsy.


ZAJÍMAVOSTI
• V komiksové sérii je rodina Greene mnohem větší, skládá se ze 3 bratrů (dvouch žijících), a ze 3 sester. V TV sérii má jen jednoho nevlastního bratra, Shawna, který zemřel, a jednu nevlastní sestru, Beth.
• Maggie chodila na nedalekou vysokou školu s Randallem.
• 10.dubna 2012 bylo oznámeno, že bude Lauren Cohan povýšena na hlavní postavu ve 3 sérii.
• V komiksu se Maggie stala adoptivní matkou Sophie ale v TV sérii se s dívkou nikdy nesetkala.
• V komiksu to byla Alice, která pomohla Lori odrodit. V TV sérii je to ale Maggie.
• Když Lori zemřela, Maggie a Glenn jsou jediní, kteří tvoří žijící pár.
• Maggie slíbila Lori, že se postará o její dítě.

Glenn Rhee

25. listopadu 2012 v 12:49 | Posted by: Kelsey
Herec : Steven Yeun
Status : živý
Věk : kolem 20
Pohlaví: muž
Barva vlasů: černé
Povolání: rozvážeč pizzy
Národnost: Korejský Američan
Vztahy: Maggie Greene (přítelkyně), nejmenovaná sestra

První výskyt: Days Gone Bye (pouze hlas)
Poslední výskyt: -
Glenn je dodávač zásob pro skupinu z Atlanty. Potká Ricka Grimese během jednom ze svých častých "výletů" do Atlanty, kde sbírá potřebné zásoby pro skupinu. Všimne si Ricka, který je pronásledován chodci a jak se dostane dovnitř tanku.
Glenn si je velmi dobře vědom velkého nebezpečí, které hrozí při jeho "výletech" do Atlanty ale kvůli jeho mládí je ochoten ho riskovat. Je zvyklý dodávat pizzu, takže zná všechny zkratky v Atlantě a jsou velmi užitečné k sbírání potřebných věcí. V epizodě Cherokee Rose má na sobě Glenn skautské tričko, takže je možné, že býval skaut.
Je mladý, nápaditý a skvěle se vyzná v ulicích. Přes všechny hrůzy, které viděl, se udržuje mladíkem nadšeným pro život. Je ucelenou částí tábora, projevuje překvapení a emoce, když skupina zažije šokující tragédii.
Před apokalypsou; Glenn pochází z Michiganu a přestěhoval se do Atlanty během jeho dospívání. Ve městě rozvážel pizzu, aby měl na živobytí. Zná město poměrně dobře, takže jezdí ulicemi a bočními uličkami stejně dobře.


ZAJÍMAVOSTI
• V epizodě "Nebraska" Glenn prozradí, že měl více sester.
• Glenn prozradí Hershelovi, že původ jeho rodiny je z Michiganu ale původně pochází z Koreje.
• V epizodě "Pretty Much Dead Already" Glenn prozradí, že hrál Portal.
• Glenn je jedna z mála postav, která se objevila téměř v každé formě Walking Dead médií - v Komixu, TV sérii, Video hrách a sociálních hrách.
• Bylo potvrzeno Glenem Mazzarou, že Glennovo příjmení je Rhee ale nikdy nebylo zmíněno v TV seriálu. Jeho příjmení je také uvedeno na oficiální stránce AMC "The Walking Dead".
• Po smrti Lori, jsou Glenn a Maggie jediným oficiálním žijícím párem v show.
• Glenn byl dvakrát unesen, poprvé ošetřovateli Atlanty Home a podruhé Merlem.

The Walking Dead: 2x09 Triggerfinger - Online CZ

24. listopadu 2012 v 21:30 | Posted by: Kelsey |  The Walking Dead CZ Online (Season 2)
Triggerfinger ♠ online | » český název: Přestřelka

Daryl Dixon

24. listopadu 2012 v 21:19 | Posted by: Kelsey
Herec : Norman Reedus
Status : živý
Věk : kolem 30
Pohlaví: muž
Barva vlasů: hnědé
Povolání: neznámé
Národnost: Američan
Vztahy: Merle Dixon (bratr)

První výskyt: Tell It to the Frogs
Poslední výskyt: -
Daryl Dixon je jeden z přeživších z táboru z Atlanty. Je často náladový a rychle se uchýlí k násilí v ohrožujících situacích, ale stále je podstatně více rozumný a rozvážný než jeho starší bratr Merle Dixon. Je zkušený stopař a lovec, je naprosto přesný s kuší a obsadil významnou roli v ochraně členů skupiny a také nahradil Shanea jako pravou ruku Ricka. Ačkoli byl na začátku sérií představován jako samotář ve skupině, začal se mezi všechny začleňovat, zejména je dobrý přítel Ricka a čímdál více se vyvíjí vztah meti ním a Carol.
Před apokalypsou; Daryl a Merle žili v horách severní Georgie, pod střechou jejich nedbalých rodičů, otec byl alkoholik a matka náruživý kuřák. Když byli oba malí, zemřela jim matka v hořícím domě, který byl zapálen cigaretou, když spala. Merle vychovával Daryla tak, aby se dělil o své názory a aby se choval jako dospělý muž. Nicméně Merle často nebyl v Darylově životě, takže se Daryl o sebe musel často starat sám. Během svého dětství se jednou ztratil v lese, ve kterém byl 9 dnů. Přežíval na lesním ovoci. Když se mu podařilo najít cestu domů, Merle ani jeho otec si nevšimli, že byl pryč.


ZAJÍMAVOSTI
• Darylova zbraň je The Horton® Scout HD™ 125 kuše.
• Daryl není v komiksu.
• Daryl má Merlovu motorku a skrývá jeho drogy (legální i nelegální) v případě, že budou zapotřebí.
• Daryl je jeden ze tří lidí, kteří byli obětí přítele, první byl Carl Grimes a druhý Otis.
• Daryl je čtvrtý člověk, který zabil živou postavu, další byl Shane, Rick a Hershel.
• Se smrtí Shanea Daryl naplnil roli Rickové pravé ruky, podobně jako Tyreese v komiksu.
• Motorka, kterou má Daryl, nese logo German Waffen SS.
• Vypadá to, že to Daryl dobře umí s dětmi, protože byl jediný, kdo uklidnil dítě, které plakalo celý den.
• Daryl je první lučišník, který byl v show představen a jediný z přeživších z Atlanty. Ostatní, Shupert a Haley, jsou z Woodbury.