Norman Reedus [Biography]

16. srpna 2013 v 14:26 | Posted by: Kelsey
Norman Mark Reedus je americký herec. Nejvíce je znám pro svou roli Murphyho MacManuse ve filmu z roku 1999, Pokrevní bratři a Pokrevní bratři 2. V současné době ztvárňuje Daryla Dixona v televizním seriálu od AMC, Živí mrtví. Také režíroval několik videoklipů a navrhl mnoho módních kousků.

Norman se narodil 6. ledna 1969 v Hollywoodu na Floridě později se přestěhoval s rodinou do Los Angeles v Kalifornii. Nějaký čas žil i v Japonsku, Anglii a Španělsku. Během svého bydlení v Los Angeles pracoval v obchodě Harleyho Davidsona a zároveň se věnoval malířství, fotografování, sochařství a dalšímu umění. Svou první roli získal v divadle Tiffany Theater ve hře Maps for Drowners.

Reedus dělal modela pro Prada, Alessandro Dell'Acqua, Durban, Levi's, Lexus a nejčastěji pro Morgenthal Fredrics. Objevil se i v několika hudebních videoklipech: Flat Top od Goo Goo Dolls, Cats In The Cradle od Ugly Kid Joe, Strange Currencies od R.E.M., Fake Plastic Trees od Radiohead, Violently Happy od Björk, Wicked as it Seems od Keith Richards a Judas od Lady Gaga. Je také malíř, sochař a fotograf. V současnosti má své obrazy vystavené v galeriích v New Yorku, Berlínu a Frankfurtu.

Reedus měl v minulosti dlouhotrvající romantický vztah s dánskou modelkou Helenou Christensenovou. Společně mají syna Mingusa Luciena Reeduse (narozen 13. října 1999), kterého pojmenovali podle jazzové legendy Charlese Minguse. V roce 2005 měl Reedus v Berlíně, Německu autonehodu. Musel podstoupit operaci a jeho levé oko má kovový oční důlek. Má několik tetování: jméno jeho otce na levé části hrudi, ďábla na horní části pravé ruky, "Mingus" v červené barvě na jeho pravém předloktí, hvězdu na pravé ruce, dva démony na zádech, srdce na pravém zápěstí a hada na jeho levé noze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama