Sarah Wayne Callies [Biography]

16. srpna 2013 v 16:56 | Posted by: Kelsey
Sarah Wayne Callies, rozená Sarah Anna Callies (jméno Wayne si vzala po své matce za svobodna), se narodila 1.června 1977 v La Grange, stát Illinois. Necelý rok po narození se kvůli práci celá rodina stěhuje do Honolulu. Oba její rodiče byli profesoři na univerzitě. Otec profesor práva a její matka profesorka angličtiny, oba na University of Hawaii.

Poprvé začala hrát na Punahou High School v jedné Shakespearově hře, kde také později promovala. Dále se rozhodla pro studium na Dartmouth College v Hanoveru. V roce 1999 získává vysokoškolský diplom v oblasti feministických věd a je z ní vedoucí členka původní teologie. Zde se také seznámila se svým budoucím manželem Joshem Winterhaltem. Při studiu navštěvovala Denverský národní divadelní institut, kde se začal více projevovat její vztah a talent k herectví a kde později (2002) získává ocenění Master of Fine.

Po dokončení studia v Denveru se stěhuje do New Yorku, kde získává svoji první roli před kamerou v televizním seriálu na televizní stanici NBC. V dramatickém seriálu Olivera Platta, Queens Supreme. Další role získala v seriálech L.A. Dragnet, Numb3rs, Tarzan nebo Prison Break (kde hraje jako doktorka Sara Tancredi jednu z klíčových postav). Mezi její celovečerní filmy patří The Celestine Prophecy a Hellion. Mezi její další záliby patří starý tradiční hawajský folklor a Argentinské tango.

21. června 2002 si vzala Joshe Winterhalta, se kterým má dceru Kealau (nar. 2007). Z důvodu těhotenství ukončila své působení v seriálu Prison Break (Útěk z vězení), naposledy se v seriálu objevila na začátku 3. série. Bylo naplánováno, že se Sarah po porodu, až to bude možné, do seriálu vrátí, herečka ovšem tuhle nabídku odmítla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 18. srpna 2013 v 11:29 | Reagovat

Sarah jsem si oblíbila hlavně díky seriálu Prison Break :)

Btw, Sarah hrála i ve 4. sérii Prison Break.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama